سیرین‌لبز

۲۸ آذر ۱۳۹۷

sirin labs

Sirin Labs چیست؟

هر فناوری مرحله به مرحله پیشرفت می‌کند و به تکامل می‌رسد. یعنی ابتدا با یک ایده خام شروع می‌شود و در نهایت به یک نتیجه دلخواه و مطلوب می‌رسد و به عبارتی به تولید یک محصول واقعی منجر می‌شود.

هنگامی که اکثر مشکلات و پیچیدگی‌های کار حل شوند، آنگاه است که فناوری جدید به جهان معرفی می‌شود. اگر پروژه شما فی‌الواقع ارزشمند باشد، پیدا کردن چند مشتری هر چند انگشت شمار، کار مشکلی نخواهد بود.

بلاکچین‌ها در مرز پذیرفته شدن توسط مشتریان بیشمار واقع شده‌اند. کافیست که متغیرهای آن به خوبی انتخاب و درجای خود قرار بگیرند و در اینصورت است که جای خود را در بین مشتریان پیدا خواهند کرد.

شرکت Sirin Labs  بر این باور است که این متغیرها را می‌شناسد. این شرکت نام خود را اندکی پس از ارائه یک گوشی هوشمند فوق ایمن بر سر زبان‌ها انداخت. اکنون پس از تغییرات اساسی در داخل شرکت و تمرکز بر ایده آل‌های دیگر، Sirin بازگشته و آماده است تا گوشی بلاکچینی را به دنیا ارائه نماید.

تاریخچه Sirin Labs

این شرکت در سال ۲۰۱۴ تأسیس شد. اولین پروژه این تیم، گوشی لوکس Solarin بود که عنوان ایمن‌ترین گوشی جهان را به خود اختصاص داد. قیمت سخت افزار این گوشی حدود ۱۴۰۰۰ دلار بود. افتخار و مباهات آن نیز ویژگی‌ امنیت فوق العاده در رابطه با اطلاعات کاربرش بود.

خصوصیاتی شامل اعتبار سنجی کاربر برمبنای دو عامل (two-factor authentication)، جلوگیری از نفوذ به اطلاعات درون گوشی بر مبنای رفتارسنجی کاربر، و یک کلید فیزیکی برای رمزنگاری تماس‌ها و پیام‌های کاربر.

خصوصیات این گوشی آن چنان مورد اقبال عموم بود که به موفقیت بزرگی دست یافت و در حدود ۱۰میلیون دلار فروش کرد. سلبریتی هایی مثل “لئوناردو دی کاپریو” و “تام هاردی” نیز از تأییدکنندگان و حامیان آن نمودند.

Sirin تیمش را گسترش داد و نسخه جدیدی را شروع نمود. با این حال، پس از گذشت کمتر از یک سال اعلام کرد که یک سوم کارمندانش را کاهش داده و بر حوزه های دیگری متمرکز شده است.

دراواخر ۲۰۱۷، Sirin یک ICO معرفی نمود و همزمان خط مشی جدیدی را برای آینده خود رقم زد. تیم Sirin به جای گسترش و توسعه تجهیزات با امنیت بالا، بر روی این موضوع متمرکز شد که تکنولوژی جدیدی را به جامعه ارائه نماید.

تکنولوژی جدید این تیم، ارائه محیطی ایمن برای انجام معاملات رمزارزها، ایجاد یک سیستم عامل مبتنی بر رعایت حریم خصوصی و تولید تجهیزات نه چندان گران و اقتصادی می باشد که همگی ایمن و کاربرپسند هستند.

با پایان پروژه ICO، سرمایه Sirin به بیش از ۱۷۵ میلیون دلار رسید که برای ایمن سازی، توسعه و ارائه گوشی هوشمند، PC و سیستمهای عامل متن باز کفایت می کرد.

چشم انداز Sirin Labs

تغییر جهت ناگهانی در استراتژی Sirin، اهداف این شرکت را به سمت بلاکچین و مورد قبول واقع شدن این فناوری در بین مردم، سوق داد.

همانطور که “وایت پیپر” این شرکت نشان می دهد، حوزه‌های جدید این شرکت بر هر آنچه از  توسعه سخت افزار ایمن تا تبدیل منابع تجهیزات یدکی به پول از طریق خرده معاملات متمرکز می‌شود. این استراتژی تا حدی شبیه توکن‌های Golem و SONM است.

Sirin در حال ایجاد یک اکوسیستم، حول بلاکچین می باشد و البته این کار را با نگرش مبتنی بر اصل “قابل استفاده بودن” انجام می دهد.

محصول این طرح Finney، یک گوشی هوشمند اندرویدی فوق ایمن است. این گوشی برای حفظ ایمنی حریم خصوصی طراحی شده است. گوشی Finney اشتراکهایی با هم خانواده خود یعنی گوشی  Solarin دارد مضاف بر اینکه دارای خصوصیات دیگری مثل تأیید اعتبار از طریق سه عامل و تعبیه یک کیف پول الکترونیکی آفلاین جهت ذخیره رمزارز می باشد.

Sirin اقدام به توسعه Finney PC نیز نموده است. این کامپیوتر all-in-one اساساً نسخه پیشرفته‌تر گوشی موبایل می‌باشد.

هر دو محصول Finney، از سیستم‌عامل خاص Sirin استفاده می‌کنند که یک سیستم عامل متن باز بر پایه اندروید است.

این سیستم‌عامل امکان معاملات ایمن نظیر به نظیر (peer to peer) رمزارزها را بصورت کاملاً کاربرپسند و بی‌دردسر فراهم می‌سازد. این معاملات، سریع، بدون کارمزد و بصورت پرداخت غیرمتمرکز بر اساس اهداف Sirin انجام می‌گیرند.

محصولات Sirin Labs

علیرغم اینکه برقراری تماس‌ها و ارسال پیام‌ها بصورت کاملاً ایمن، دستاوردهای مهمی می باشند؛ اما Sirin برای سیستم‌عامل، گوشی هوشمند و PC خود طرح‌های بزرگتری دارد. دو تا از ویژگی‌های بارز این محصولات، به اشتراک گذاری منابع تبدیل شده به پول و پرداخت‌های رمزارزیست.

اکثر مردم دنیا پولی را در جیب‌هایشان به همراه دارند که در ۹۰درصد از روز بلا استفاده است. Sirin  قصد دارد این قابلیت را به کاربران بدهد تا بتوانند این منابع اضافه را در قبال رمزارزها معاوضه نمایند.

پرسش اینجاست که آیا شما فضای اضافه ذخیره‌سازی را که استفاده نمی‌کنید، نمی‌خواهید؟ زمان‌های استراحت پروسسور گوشی‌تان را چطور؟

خب، آنها را در یک بازار همتا به همتا (P2P) صرف کنید و توکن‌های SRN کسب کنید.

همچنین شما می توانید این منابع را از دیگر کاربران خریداری نمایید. تصور کنید به کشوری دور مسافرت کرده‌اید و باطری گوشی‌تان تقریباً خالی شده و ارتباط بی‌سیم گوشی نیز از کار افتاده است. در این حالت شما می‌توانید با داشتن یک محصول Sirin بدون اینکه حریم خصوصیتان با خطری مواجه شود، از شخص غریبه اطراف خود باطری و دیتا تهیه نمایید.

اگر این شرکت راه حلی برای پرداخت آسان و ایمن نداشت، درآمد ناشی از به اشتراک گذاری منابع حاصل از معاملات نظیر به نظیر سودمند نبود.

در گوشی یا کامپیوتر شخصی Finney  یک کیف پول الکترونیکی cold تعبیه شده تا ارزهای دیجیتال را بطور امن نگهداری نمایید. سیستم عامل این تجهیزات نیز، دارای سیستم پرداختی کاربرپسند و بدون کارمزد می باشد.

هدف شرکت این است که پرداخت‌های کریپتوکارنسی را به سادگی و امنیت پرداخت‌های کارت‌های اعتباری انجام دهد. این امر به جذب مشتری و تشویق مردم به استفاده از خصوصیت به اشتراک گذاری منابع، کمک می‌کند.

تیم Sirin Labs

شرکت Sirin توسط “موشه هوگگ” (Moshe Hogeg) تأسیس شد. وی توسعه دهنده و سرمایه‌گذار و همچنین بنیان‌گذار رقیب اینستاگرام یعنی “mobli” و برنامه ارتباطی “Yo” می باشد. “کنجس راکیشف” (Kenges Rakishev) مدیر این شرکت است. سرمایه‌گذاران عمده آن “mobli” و اپ پرداخت “Net Element” هستند.

مشاوران اصلی پروژه های Sirin، افرادی مثل Steven Nerayoff ( همکار خالق اتریوم)، Jeff Pulver (بنیان‌گذار Monage )، Guy Ben Artzi (همکار مؤسس Bancor) و Takeshi Ito (مسئول ارشد فن آوری موبایل سونی) هستند.

معرفی گوشی فینی

به تازگی گوشی فینی (Finney) محصول جدید سیرین‌لبز (Sirin Labs) سر و صدای زیادی بر پا کرده است. به وسیله این...